top of page

הסדנה - שאלות נפוצות

האם הסדנה מתאימה גם אם אין לי ניסיון?

 

הסדנה נבנתה כך שהיא יכולה להתאים לכל אישה, בכל שלב בהריון, בהריון ראשון ובהריונות חוזרים, עם או ללא ניסיון בתרגול יוגה. ההנחיות ברורות, התרגול כולל הרבה הסברים, וגם אם מופיע מונח מקצועי או מילה בסנסקריט, תמיד הם מלווים בפירוש.

בכל תרגול יש הזמנה לבדיקה אישית עצמאית של מידת המאמץ, ויש הצעות לכמה אופנים של ביצוע – כל אחת לפי התחושה שלה.

אז אם תשאלי אותי – כן, הסדנה מתאימה גם אם אין לך ניסיון קודם.

אבל הנה כמה שאלות שתוכלי לשאול את עצמך כדי לקבל כיוון:

* מה היית רוצה לקבל מהסדנה?

* האם יצא לך כבר ללמוד באופן מקוון או בקורסים דיגיטליים?

* באיזה אופן את מעריכה שחוסר הניסיון ישפיע?

* מה יוכל לעזור במצבים כאלו?

 

את מוזמנת לשתף אותי וננסה להבין יחד איך להתאים עבורך את הסדנה.

האם כדאי לתרגל עם הסדנה גם אם אני משתתפת בשיעורי יוגה באופן קבוע?

יש נשים שממשיכות את התרגול הקבוע שלהן במהלך ההריון כולו. ממשיכות עם המורה ועם הקבוצה המוכרת. כל עוד התרגול הקבוע מתאים ותומך, אין שום בעיה להמשיך אותו. אישה בהריון יכולה להמשיך את הפעילות הקבועה שלה תוך כדי קשב לגוף ומודעות להשתנות המהירה.

הרבה נשים מרגישות שבשלב מסוים התרגול שלהן צריך להשתנות. יש נשים שהקצב פחות מתאים להן, שהתנוחות מתחילות להיות בלתי אפשריות, או פשוט רוצות לתת מקום להריון גם בתוך תרגול היוגה. הסדנה מהווה אפשרות להשלים את מה שחסר בתרגול היומיומי, ולתת מענה לאותו חלק שמבקש התייחסות להריון / לעובר / ללידה.

מעבר לכך, הסדנה מתמקדת בנושאים אשר בתרגול היוגה הרגיל לא תמיד נוכחים, למשל: רצפת האגן, שרירי הבטן, הכנה ללידה...

אם את מתרגלת באופן קבוע ומסקרן אותך לחוות תרגול עכשווי לתקופת ההריון – אז בוודאי שכדאי לשלב. בכל אופן, יהיה לך את החופש לתרגל בזמן שלך.

זה נשמע נהדר ונראה לי שאני מעוניינת אבל האם אפשר להתנסות בתרגול כדי להרגיש אם אני מתחברת?

שאלה נפלאה. הרי אין באמת דבר אחד ויחיד שנקרא "תרגול יוגה". כל תרגול מושפע מהסגנון והאופי של מי שמנחה אותו. ויותר מאשר חיבור לשיטה או זרם, החיבור הוא למורה. לאדם.

חשוב לבדוק שיש כזה חיבור.

על מנת לטעום ולחוות את ההנחיה שלי אני מציעה 2 אפשרויות:

  1. בערוץ היוטיוב (הלא מפותח שלי) יש מספר תרגולים קצרים שצילמתי ופתוחים לכולןם. רק כדאי לזכור שהצילום באיכות ביתית ולא מקצועית כמו הסדנה עצמה. מה יש שם? תרגול קצר לשריר הפסואס, תרגול קצר בעמידה לרגליים ולכפות הרגליים, תרגול קצר של פיתולים וחיבור למרכז, תרגול פראנאיאמה מונחה, תרגול מלא שעוסק בנשימה, ותרגול קצר לשחרור צוואר וחגורת כתפיים. אפשר למצוא בקלות את הסרטונים או לפנות אלי דרך טופס יצירת קשר באתר ואשלח את הקישורים הרלוונטיים.

  2. אפשר גם לרכוש שיעור יחיד מתוך הסדנה בעלות של 70 ₪ ולקבל אליו גישה למשך שבוע. במידה ותרצי לקבל את הסדנה כולה (אני מקווה שזה מה שיהיה) תוכלי להשלים את הסכום הנותר ולקבל גישה למשך חצי שנה לכל השיעורים. את מוזמנת לבחור מתוך חמשת הנושאים (איזון נוכח שינויים, רצפת האגן בגוף השלם, נשימה ומודעות, בטן וחיבור אל המרכז, יוגה כהכנה ללידה) ואשלח אליך את הקישור אל השיעור עצמו.

כתבי לי מה ההעדפה שלך ונמשיך משם...

האם התרגולים בסדנה מתאימים גם לאחרי הלידה?

בטח!!! כל אחד מהשיעורים יכול להיות נהדר גם לאחרי הלידה.

אני ממליצה לא למהר לחזור לתרגול מלא אלא לתת לעצמך את הזמן להתאושש ולהחלים מהלידה. לחכות לסיום הדימום, לבדוק בכנות שיש רצון ופנאי ולתרגל מתוך עדינות וסבלנות.

אולי בהתחלה יתאים לך לקחת רק את הדקות שפותחות את התרגולים, בהן יש הנחיה להגעה ומפגש עם הגוף. או מדיטציה קצרה. או תנועה רכה. אם תרגלת עם הסדנה במהלך ההריון והיו חלקים שאהבת, את יכולה לחזור אליהם ולתרגל כל פעם רצף קצר מתוך התרגול המלא. אולי משהו שקשור בנשימה. אולי משהו לשיקום רצפת האגן או הבטן.

התרגול בנושא הבטן והחיבור אל המרכז נבנה במיוחד כך שיהלום את התקופה שאחרי הלידה ויאפשר התחלה קשובה של חיזוק.

יש משהו מאוד תומך בחזרה למוכרות של ההנחיות, הקול, הקצב של התרגול. הסדנה יכולה להוות מעין גשר בין תקופת ההריון לתקופה שאחרי הלידה. חיבור רצוף שמאפשר שקט ומנוחה.

הרבה תוכניות מאפשרות צפייה ללא הגבלת זמן. למה התכנים בסדנה פתוחים רק לחצי שנה?

זה נכון. הרבה מהתוכניות הדיגיטליות המוצעות היום מאפשרות גישה ללא הגבלה. גם אני נהנית לחזור לקורסים כאלו אפילו שנה אחרי. וכשיצרתי את הסדנה התלבטתי הרבה לגבי הנושא. בסופו של דבר, ההחלטה להגביל לחצי שנה את זמן הצפייה היתה מורכבת מכמה עניינים:

  1. זוהי סדנה לנשים בהריון. הריון נמשך 9 חודשים, ורוב הנשים מתחילות לתרגל בערך בסוף החודש השלישי, כך שהסדנה יכולה ללוות את מחצית השנה שנותרת.

  2. כל קורס דיגיטלי מתומחר בהתאם לשיקולים של היוצרים שלו. חלק מהשיקולים כוללים את עלויות אחסון התכנים בשרתים חיצוניים. אני לא גוף מסחרי ענק, שמחזיק שרתים חיצוניים ללא הגבלה ולא יכולה להתחייב לאחסון לנצח...

  3. היה לי חשוב להנגיש את הסדנה כך שלנשים יהיה קל לרכוש אותה. אני מאמינה שהעלות שלה נוחה ומזמינה. גם עם ההגבלה של החצי שנה.

אם מישהי מעוניינת להאריך את משך הצפייה אפשר תמיד לפנות אלי בפרטי.

אם יש לך שאלה את מוזמנת לכתוב לי כאן

bottom of page